Krmivo

29. srpna 2007 v 19:59
Krmivo pro křečky
Nejjednodušší je jim dávat hotovou krmnou směs prodávanou v obchodě. Co mi ale na prodávaném krmivu nejvíc vadí je jeho jednotvárnost, nedostatek změny. Volně žijící křeček stejně jako jiná zvířata má velmi pestrý jídelníček a především nemá přístup k jednotlivým složkám po celý rok.
Zpestření jídelničku:
Burské oříšky (nesolené), krmení pro andulky, kukuřičné vločky, ovesné vločky, proso, pohanka, suchary(rozdrobené), suché krmivo pro psy, syrové nudle, rozinky, mouční červi, cvrčci...
Krmivo pro křečíky musí být jemnější než pro zlaté křečky. V jejich směsi by mělo převažovat krmení pro andulky. Některé složky krmiva vedou k nadměrné spotřebě a k ztučnění, takže se musí dávat opatrně. Mezi takové patří především všechny druhy ořechů, ale i slunečnicová semena a rozinky. 4-5 slunečnicových semen nebo 1 burský oříšek denně je pro křečka horní hranice.Vedle suchého zrní a semínek potřebují všichni křečci pravidelně zelené krmení a také šťavnaté plody. Zásadně nesbírejte zelené krmivo v bezprostřední blízkosti silnice, koupené zelené krmení musí být důkladně vyprané, protože může být ošetřeno postřiky. V této souvislosti si pamatujte, že křečkovi podávané zelené krmení nesmí být mokré !
Doporučené zelené krmivo pro křečky:
banán, bílé zelí, brambory (ne nať a klíčky), kedluben, čekanka, dýně, hruška, jablko, jahody, jitrocel, kukuřice, mrkev, cuketa, pampeliška, salátová okurka, sladká paprika, sójové výhonky, rdesno ptačí.
V žádném případě mu nedávejte jakékoliv mazlavé a lepivé věci, protože by si tím mohl zalepit lícní torby. Jsou to především: čokoláda, křupky, měkký sýr, žvýkačka. Pokud sbíráte zelené krmení v přírodě, dávejte pozor na tyto jedovaté druhy:
šťavel, lýkovec, mák, náprstník, oměje, popenec, posedy, prvosenky, pryskyřník, rozpuk jízliví, rulík zlomovný, bažanka, blatouch, bledule jarní, blín černý, bolehlav, čemeřice, česnek medvědí, koniklec, konvalinka, laštovičník, sasanka jarní, sněženka, lilek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama